داده کاو21

پنج دلیل برای کاربردی بودن آموزش زبان برنامه نویسی

اخبار

استیو جابز معتقد بود که تمام مردم بایستی برنامه‌نویسی یاد بگیرند، زیرا برنامه‌نویسی به شما یاد میدهد که چه‌طور تصور کنید.

پنج دلیل برای کاربردی بودن آموزش زبان برنامه نویسی

پنج دلیل برای کاربردی بودن آموزش زبان برنامه نویسی


استیو جابز معتقد بود که تمام مردم بایستی برنامه‌نویسی یاد بگیرند، زیرا برنامه‌نویسی به شما یاد میدهد که چه‌طور تصور کنید.

 استیو جابز معتقد بود که تمام مردم بایستی برنامه‌نویسی یاد بگیرند، زیرا برنامه‌نویسی به شما یاد میدهد که چه‌طور تصور کنید. اهمیت برنامه‌نویسی در دنیای امروز که همه چیز متعلق به تکنولوژی و کامپیوتر است ، بالا رفته میباشد. درین مقاله ۵ گزینه از دلایل اهمیت برنامه‌نویسی قید شده‌است

. ماشین‌های بدون راننده، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا از مواردی می‌باشند که اخیرا در دنیایی که ما در آن زندگی میکنیم، وارد شده‌اند. گفتمان‌‌های جدیدی در میان مردم ترویج پیدا کرده‌ است که زبان برنامه‌نویسی به زبان مشترک آینده تبدیل خواهد شد.

با وجود اینکه اتوماسیون و نرم‌افزار‌ها، میلیون‌ها نفر را از کار‌ بی کار کرده‌اند، اما شرایط‌‌های شغلی جدیدی را هم به وجود آورده‌اند. به همین جهت هنوز هم شغل ها فراوانی می باشند که کامپیوتر و روبات‌ها از انجام آنان عاجز میباشند. حتی پیشکسوتان راجع به پردازش ابری هم از اهمیت و پتانسیل بالای برنامه‌نویسی مطلع میباشند. اوایل سال گذشته، لیلا سِکا مدیریت ارشد در Salesforce (کمپانی سان‌فرانسیسکویی که درباره‌ی پرداش ابری کار می کند)، در گفتگو‌ای با بیزینس انسایدرز بیان کرد که ندانستن برنامه‌نویسی از وسیع‌ترین خطاها زندگی اوست

. وی همینطور میگوید:

کد و برنامه‌نویسی، زبان کامپیوتر میباشد؛ اینجانب می خواهم با کامپیوتر صحبت کنم و زبانش را یاد بگیرم. یادگیری برنامه‌نویسی سبب پیروزی بیش تر در فعالیت من خواهد شد.

بایستی این واقعیت را در نظر گرفت که کلیه‌ی مردم دوست ندارند که توسعه‌دهنده یا مهندس نرم‌افزار بشوند. پیتر ارجنت مؤسس Code Factory در سیدنی، معتقد است، افرادی برنامه‌نویسی را تحت عنوان هدف دنبال می کنند که ایده‌ای برای کوتاه کردن یا معمولی کردن روند‌های کاری خویش دارند

. پیتر یقین دارد

: وقتی که برنامه‌نویسی یا کد‌نویسی را در تک تک ابعاد زندگی خویش ( مهارت، علم و تجربه در زمینه‌های دیگر زندگی) نهادینه می کنید، هرمورد از این بُعد‌ها، توانا‌تر و هدفمند‌تر از قبلی می گردند.

می‌توان نتیجه گرفت که فرقی نمی‌کند در چه زمینه‌ای سرگرم به فعالیت میباشید؛ آیا حساب دان می باشید یا این که پیمان‌کار، آیا هنری می‌باشید یا آموزگار! فهمیدن برنامه‌نویسی سبب برتری شما نسبت به سایرافراد می شود. در‌این نوشته ی علمی قصد داریم ۵ گزینه از مزیت‌های یادگیری برنامه‌نویسی را مطرح کنیم که حتی منجر میشود شما در شغل فعلی خویش هم پیشرفت داشته باشید

 ۱. اندیشه خلاقانه در لحظات بحرانی

 اینک،‌ اکثر مدیران اجرایی در تلاش برای پیدا کردن شیوه ای برای افزایش سود‌دهی و کاهش هزینه‌های جانبی میباشند. بایستی این مورد را در نظر گرفت که کد‌نویسی و تکنولوژی، تأثیر به‌سزایی در سازمان‌دهی و در دست گرفتن بخش‌های متفاوت یک کسب‌و‌کار داراست و ورود آن، منجر می گردد که شخص با دید حساس‌تری فرایند‌های جاری را دنبال نماید و در‌پی راه حل‌های خلاقانه‌تری برای بهبود بازده‌ کاری باشد. پیتر این مسئله را به روشی ساده‌تر بیان می کند:

حسابدار کمپانی ما، ناچار بود که برای نشان دادن گزارشات به مشتری‌ها، داده ها چندین سیستم را ثبت و ضبط نماید و این داده ها را به روی کاغذ بیاورد و ارقام را با دست جا‌به جا نماید. وی مدام درپی راهی سهل و آسان‌تر برای انجام این عمل بود و بعداز شناخت با ایجاد نرم‌افزار، اهمیت برنامه‌نویسی برای او معلوم شد که چه‌طور در افزایش روند کار‌ها به وی یاری می نماید.

 ۲. ارتقاء خلاقیت

 متخصصین براین باوراند که کد‌نویسی یا برنامه‌نویسی، بیشتر بر شالوده‌ی فوت و فن خلاقیت میباشد تا علوم کامپیوتری. در واقعیت برنامه‌نویسان (توسعه‌دهندگان) همانند هنرمندان، تولید کننده و آفریننده‌ی یک اثر می‌باشند و نتیجه‌ی فعالیت آن ها مربوط به نحوه بیانشان میباشد. برنامه‌نویسی شمارا مجاب به تجربه و تست ایده‌های نو میکند. پیتر نظرش را در این مورد این‌‌گونه بیان می نماید

: کد‌نویسی، کاری بسیار خلاقانه میباشد. خلاقیت نه از بُعد هنرمندانه؛ بلکه از این بُعد که شما چیزی را خلق کرده‌اید که تا قبل از این وجود نداشته است . با به کار گیری از تعدادی ابزار، نرم‌افزاری را خلق کرده‌اید که به وسیله جامعه مورد استفاده قرار میگیرد و یا این که کاری را بهبود می بخشد.

 ۳. تکنیک حل مشکل

فهمیدن دانش برنامه‌نویسی به شما بینش یک مهندس‌ نرم‌افزار را میدهد و به شما میاموزد که چه‌طور دید کامپیوتری داشته باشید و ایرادات را از آن منظر حل نمائید. زبان برنامه‌نویسی بر مبنا‌ی منطق، الگوریتم و ریاضی ها میباشد و به شما آموزش میدهد که برای حل اشتباهات وسیع، لازم است که آن ها را به بخش‌های کوچگتر تقسیم نمائید تا سهل وآسان‌تر حل شوند. پیتر میگوید:

شما هیچوقت یک برنامه را فقطً برای ایجاد یک برنامه نمی‌سازید. شما می بایست به مشکلی که میخواهید حل نمائید دقت داشته باشید که آیا این ایراد برای مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار‌است که بخواهند از برنامه شما استفاده نمایند!؟ و درصورتی که این ایراد عمومی میباشد، برای حل آن بایستی درپی شایسته ترین راه‌حل باشید.

 هیچ سود‌ی در ایجاد برنامه‌ای وجود ندارد که هزاران عمل را انجام دهد و بعداز گذشت ۲ سال مشخص و معلوم شود که پاسخ‌گوی نیاز هیچ کس نیست. شما به عنوان توسعه‌دهنده می بایست مهمترین مشخصه این برنامه را تعیین نمایید و بتوانید آن را مطابق نیاز مردم تغییر‌و تحول دهید.

 ۴. درک و فهم بهتری از تکنولوژی

 در عصر حاضر که تکنولوژی در حال بلعیدن تمامی چیزها میباشد، درک بهتر از آن مزیت بزرگی به حساب می آید. پی بردن تکنولوژی (به صورت نمونه به کارگیری‌ کاربردی از تلفن‌های هوشمند و برنامه‌ها) منجر به عوض شدن دیدگاه بشر بدین جهان می‌گردد. کد‌نویسی نه فقط به شما طریقه‌ی تولید یک برنامه را شرح میدهد، بلکه شما‌را از سرعت بالای توسعه و گسترش تکنولوژی با خبر می‌سازد و به شما میاموزد چرا یک برنامه ایجاد شده است؟ چرا سازندگان، این برنامه را ساخته‌اند و چرا سایر افراد این وضعیت را برای تولید این برنامه درک نکرده‌اند؟ پیتر دراین مورد می گوید:

 هنگامی که دانش کد‌نویسی را فرا میگیرید، دید جدیدی به جهان خواهید داشت. هنگامی که میفهمید چه کار‌هایی را می‌توان با برنامه‌نویسی انجام داد، شعور بهتری از تکنولوژی که در تمام زندگی شما تأثیر می گذارد، خواهید داشت. آن‌گاه می دانید که هنگامی وارد صفحه‌ی فیسبوک می شوید، چه چیزی‌هایی در پشت پرده اتفاق می‌ افتد.

 ۵. توانایی در گفتار تخصصی

 یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی (فرقی نمی‌نماید چه زبانی باشد، خواه به آسانی HTML یا این که به سختی ++C) برقراری ارتباط شمارا با توسعه و گسترش‌دهنده‌ها سهل وآسان‌تر می نماید. همینطور یادگیری برنامه‌نویسی به درک و حل الگوریتم‌های پیچیده، ارتباط و انتقال مفاهیم مبنا و اساسی کمک شایانی می نماید. اهمیت این قضیه را پیتر این‌گونه بیان مینماید:

 در شرایطی که مدیران اجرایی بتوانند ایده‌های خویش را به صورتی به تیم توسعه‌دهنده انتقال دهند که در توا‌ن و سطح آگاهی (به لهجه خودشان، زبان برنامه‌نویسی) آنان باشد، توسعه‌‌دهندگان بهتر و سریع‌تر منظور‌های مدیران را درک‌ می نمایند. همینطور مدیران با داده ها و زبان تخصصی آشنا می‌شوندو توسعه‌دهندگان هم بهتر می توانند به مدیران پروسه ایجاد، پباده سازی و پیکره‌ی برنامه را به زبان تخصصی شرح دهند

. در دنیایی که تکنولوژی کلام اول را می زند، درک کردن زبان برنامه‌نویسی از اهمیت بالایی برخوردار‌است. اینک تکنولوژی در تمام شاخه‌‌ها (چه هنر، صنعت، پزشکی، کسب‌وکار و غیره) وارد شده است ؛ به همین جهت درک کردن زبان‌ برنامه‌نویسی به همه توصیه می گردد. استیو جابز هم این گونه اهمیت برنامه نویسی را بیان میکرد:

 تمام مردم می بایست برنامه‌نویسی یاد بگیرند؛ زیرا برنامه‌نویسی به شما یاد می دهد که چه‌طور تصور کنید ویدیوی پایین اهمیت کد‌نویسی را شرح میدهد و اینکه ۱ میلیون شرایط خالی شغلی در ایالات متحده برای افرادی که علوم کامپیوتری خوانده‌اند، وجود دارد. درین ویدیوی دیدنی خواهید دید که حتی خواننده‌ی مشهور will.i.am هم در حال یادگیری برنامه‌نویسی میباشد.

 

منبعBUSINESS INSIDERS

درباره داده کاو
/
شرکت برنامه نویسی داده کاو
افتخار دارد با برخورداری از توان بالای نرم افزاری سخت افزاری و با بهره مندی از نیرو های جوان خلاق و مبتکر اقدام به تولید و راه اندازی سامانه بازدید مجازی ویژه ای نموده که قابلیت های استثنایی نسبت به دیگر موارد مشابه دارا می باشد.