داده کاو21

۹ مرجع آنلاین و مجانی فراگیری برنامه‌ نویسی

اخبار

یادگیری برنامه‌نویسی توانمندی‌های شخصی خوبی در دست اشخاص قرار می دهد. در صورتی‌که به‌دنبال آن می باشید تا کدنویسی را یاد بگیرید، بایستی بدانید در ابتدایی‌ترین موقعیت، توانمندی‌های ذیل را به واسطه یادگیری اصول برنامه‌نویسی به دست خواهید آورد:

۹ مرجع آنلاین و مجانی فراگیری برنامه‌ نویسی

۹ مرجع آنلاین و مجانی فراگیری برنامه‌ نویسی


یادگیری برنامه‌نویسی توانمندی‌های شخصی خوبی در دست اشخاص قرار می دهد. در صورتی‌که به‌دنبال آن می باشید تا کدنویسی را یاد بگیرید، بایستی بدانید در ابتدایی‌ترین موقعیت، توانمندی‌های ذیل را به واسطه یادگیری اصول برنامه‌نویسی به دست خواهید آورد:

 مدیران و حتی کارکنان موفق یک سازمان به خوبی میدانند که باید از حداقل علم برنامه‌نویسی برخوردار باشند. این علم به آن ها کمک می‌نماید تا مسائل را به خوبی درک کرده و توان آنالیز خوبی به دست آورند. در دنیای کسب و کار مدرن بخش عمده‌ای از مدیران بزرگ به این علم شناخت دارند و وقتی که جلساتی را با گروه‌های برنامه‌نویسی خویش ترتیب می دهند، به خوبی میتوانند راهکارهای سودمندی ارائه نمایند.

کسب‌وکارهای مدرن خود را به دپارتمان‌های فناوری داده ها تجهیز کرده‌اند. در‌این دپارتمان‌ها به صورت معمول مجموعه‌های مختلفی منجمله گروه‌‌های برنامه‌نویسی قرار دارند. سازمان‌هایی که یک مجموعه برنامه‌نویسی در اختیار دارند، به راحتی میتوانند ملزومات کاری خود را پیاده‌سازی نمایند. مهم‌تر از آن این‌که دیگر هیچ‌گونه گرفتاری‌ای از بابت به سرقت رفتن ایده خویش نخواهند داشت به واسطه آن‌که همه چیز به طور داخل سازمانی پباده سازی میگردد.

یادگیری برنامه‌نویسی توانمندی‌های شخصی خوبی در دست اشخاص قرار می دهد. در صورتی‌که به‌دنبال آن می باشید تا کدنویسی را یاد بگیرید، بایستی بدانید در ابتدایی‌ترین موقعیت، توانمندی‌های ذیل را به واسطه یادگیری اصول برنامه‌نویسی به دست خواهید آورد:

  • یادگیری HTML در ساده‌ترین وضعیت ممکن به شما یاری میکند، وقتی که با یک سیستم مدیریت محتوا روبرو میشوید به راحتی با آن رابطه برقرار کرده و از علم خویش هرچند محدود برای درک بهتر وضعیت‌ها به کار گیری فرمائید.
  • به شما اجازه میدهد با برنامه‌نویسان کمپانی خویش رابطه خوبی برقرار نمایید. شاید نیازی نداشته باشید که یک برنامه‌نویس حرفه‌ای گردید، البته در شرایطی‌که علم اولیه کدنویسی را در اختیار داشته باشید به راحتی می توانید با برنامه‌نویسانی که در کمپانی شما مشغول به کار میباشند به تعامل پرداخته و به صورت کارآمدتری ایرادات را درک کرده و راه حل‌ها را ارائه نمائید.
  • در شرایطی‌که اصول اولیه HTML وCSS را به خوبی یاد گرفته باشید، به راحتی می توانید صفحه ها اینترنت را بهینه‌سازی کرده، کارایی آن‌ها‌را بهبود بخشیده و آن‌ها‌را تست نمایید. تمامی این امور به شرطی امکان‌پذیر میباشد که با HTML و CSS آشنا باشید. در نتیجه سرمایه‌گذاری روی این دو زبان شمارا در پیشبرد اهدافتان یاری خواهند کرد.
  • یادگیری برنامه‌نویسی وابستگی‌ شما به مدیران فناوری داده ها را معدود می‌نماید.
  • گشودن درب‌های تازه‌ای از خلاقیت. یادگیری کدنویسی فرصت‌های بزرگی را در مورد تولید یک محصول ناب و محتوایی بی نظیر در دست شما قرار می دهد. این فرصت‌ها هم از روش وبسایت شرکت و هم از روش توسعه و گسترش برنامه‌های کاربردی در دست شما قرار می گیرد.

1 - دروس رایگان و متن‌باز MIT

 MIT  محتوای چندین از دروس خود را به صورت رایگان در دست مردم قرار میدهد تا در طول فراغت خویش آنها‌را مطالعه نمایند. از جمله دروسی که به صورت رایگان در دست مردم قرار میگیرد می‌توان به دروس آشنایی با زبان‌ برنامه‌نویسی جاوا، آشنایی با علم ها کامپیوتر و برنامه‌نویسی و برنامه‌نویسی کاربردی با سی اشاره نمود. آیا در پی راه حل‌های پباده سازی و توسعه و گسترش برنامه‌های همراه ویژه کسب‌وکارتان می باشید؟ در صورتی درپی چنین اطلاعاتی می‌باشید، MIT انتخاب درستی میباشد. MIT از روش پرسشنامه‌هایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید داده ها موءثر و رایگانی را در اختیار شما قرار میدهد.

آموزش حرقه ای برنامه نویسی، داده کاو21

 Code Academy -2

درصورتی که درپی منبعی می باشید تا کدنویسی را به معمولی‌ترین صورت به شما فراگیری دهد می بایست بدانید Code Academy شایسته ترین مکان میباشد. دانش‌جویان قادر می‌باشند دروس مورد علاقه خویش را از روش سرفصل‌هایی که‌این وبسایت در دست آن ها قرار میدهد تعیین نمایند. جاوااسکرپیت، پی‌اچ‌پی، پایتون، jQuery، رابی و HTML+CSS از جمله سرفصل‌هایی می باشند که در اختیار شما قرار دارند.

 Khan Academy -3

یکی منابع اصلی یادگیری کدنویسی به روش آنلاین و رایگان وبسایت Khan Academy میباشد. سایتی که سوابق طولانی در مسئله ارائه این مفاهیم به روش رایگان داراست. این وبسایت دروس آموزشی را به شکلی ساختمند فراهم کرده تا علاقه‌مندان به راحتی قادر به دنبال کردن دروس باشند. همینطور یک‌سری آموزش‌های ویدویی نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار می دهد. Khan Academy یکی‌از شایسته ترین مکان‌هایی میباشد که می تواند به شما یاری ‌نماید تا مهارت‌های کدنویسی خویش را ارتقاء داده یا این که از پایه آنان را یاد بگیرید

HTML5 Rocks -4

 HTML5 Rocks پروژه‌ای میباشد که از سوی گوگل ارائه شده‌است. از روش پروژه ارائه گردیده از سوی گوگل که ماحصل همیاری طیف گسترده‌ای از برنامه‌نویسان رشته‌ای حوزه اینترنت میباشد، به راحتی می توانید به جدیدترین دستاوردها، منابع آموزشی و به صورت کلی هر آن چیزی که در رابطه با HTML 5 میباشد، دسترسی داشته باشید

Coursera -5

 مسلما  Coursera را می‌توان پاد شاه منابع آموزشی آنلاین تعریف کرد. Coursera در ابتکاری جذاب کلا‌س‌های آموزشی مربوط به ده‌ها دانشکده معتبر سراسر دنیا را جمع آوری کرده و این چنین به علاقه‌مندان به یادگیری برنامه‌نویسی یاری می‌نماید به شکلی اصولی و استاندارد برنامه‌نویسی را یاد بگیرند.

Udemy -6

Udemy ده‌ها دروس ویدویی عالی را در حوزه‌های متفاوت از بهبود مهارت‌های فردی گرفته تا برنامه‌نویسی کامپیوتری در اختیار علاقه‌مندان قرار می دهد. بیش تر دروس ارائه گردیده درین وبسایت دربردارنده مطالب عمیق می باشند. وبسایت فوق این قابلیت را در اختیار کاربران قرار داده است تا از روش کوپن‌هایی که می توانند آن ها را از روش اینترنت به دست آورند تخفیف‌های ویژه‌ای را از این وبسایت اخذ نمایند. همینطور طیف گسترده‌ای از دروس مقدماتی را به صورت مجانی در دست اشخاص مبتدی و تازه کار قرار داده است

Udacity - 7

 Udacity یکی‌از دیگر از منابع بی نیاز و ارزشمندی میباشد که به شما در آشنایی کدنویسی یاری می کند. برای دسترسی به‌این منابع باارزش می توانید هزینه مرتبط با هرمورد از دوره‌های مورد علاقه خویش را پرداخت فرمائید. در صورت پرداخت هزینه به یک مربی شخصی که به شما کمک می نماید مهارت‌های خویش را گسترش داده و در سمت و سوی درستی دروس را یاد بگیرید دسترسی خواهید داشت یا این که میتوانید از بین سرفصل‌های موجود هر کدام را که به آن علاقه دارید انتخاب فرمایید.

Google University Consortium -8  

در صورتی‌که درپی یادگیری کدنویسی می باشید چرا به سراغ یک مرجع سرشار از داده ها نمی‌روید؟ کنسرسیوم دانشگاهی گوگل به صورت مجانی دروس، طراحی و توسعه و گسترش برنامه‌های آندرویدی/همراه، ساخت وب سایت و زبان‌های برنامه‌نویسی را در اختیار شما قرار می دهد.

Edx -9

 edXده‌ها محتوای با ارزش در رابطه با دروس برنامه‌نویسی را در دست علاقه‌مندان قرار می دهد. زبان‌های برنامه‌نویسی و برنامه‌نویسی برای هر فرد(پایتون) از جمله دروس آموزشی جدیدی میباشند که جدیدا به‌این وبسایت افزوده گردیده‌اند.

 

درباره داده کاو
/
شرکت برنامه نویسی داده کاو
افتخار دارد با برخورداری از توان بالای نرم افزاری سخت افزاری و با بهره مندی از نیرو های جوان خلاق و مبتکر اقدام به تولید و راه اندازی سامانه بازدید مجازی ویژه ای نموده که قابلیت های استثنایی نسبت به دیگر موارد مشابه دارا می باشد.