افتتاح شعبه دوم شرکت داده کاو 21

تور مجازی

یکی از آرزوهای دیرینه بشر بازدید از نقاط مختلف دنیا با جزییات کامل و بدون حضورفیزیکی بوده است که هم اکنون و پس از گذشت سالیان دراز از اّن آرزو با راه اندازی سامانه های بازدید مجازی در سطح دنیا نه تنها آرزوی گردشگران در بازدید از مکانها و ابنیه تاریخی ملل گوناگون دنیا از طریق شبکه جهانی اینترنت فراهم گشته است بلکه این فناوری نو در اختیار فعالان فرهنگی و اقتصادی جهت اطلاع رسانی بدون مرز قرارگرفته و با اقبال بسیار چشمگیری رو به رو گشته است .

سامانه بازدید مجازی این قابلیت را برای کاربران فراهم می اّورد که بدون حضور فیزیکی و از طریق شبکه جهانی اینترنت و یا رایانه شخصی خود از امکانات و خدمات مرکز مورد نظر، باتمام جزییات همراه با محیطی زنده و گرافیکی کاملا زیبا بازدید نمایند.

شرکت داده کاو 21 افتخار دارد با برخورداری از توان بالای نرم افزاری سخت افزاری و با بهره مندی از نیرو های جوان خلاق و مبتکر اقدام به تولید و راه اندازی سامانه بازدید مجازی ویژه ای نموده که قابلیت های استثنایی نسبت به دیگر موارد مشابه دارا می باشد.

روند تولید تور مجازی به اختصار به این شکل است که ابتدا باید یک تصویر پانورامای 360 درجه از محیط تولید شود . برای استفاده در تور مجازی، تصاویر پانوراما علاوه بر اینکه باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند، از نظر زاویه دید هم باید 360 درجه افقی و 360 درجه عمودی را پوشش دهند. سپس، تصویر پانورامای 360 درجه توسط متخصصین ما تبدیل به خروجی HTML5 خواهد شد که قابل بارگزاری یا قرار گیری روی سایت و دیده شدن در مرورر گرهای اینترنتی باشد.

مرحله آخر نیز سفارشی سازی تور مجازی تولید شده با استفاده از امکانات وب است به شکلی که تور مجازی با وب سایت شما سازگار باشد. حتما موارد متعددی از تور های مجازی را مشاهده کرده اید که باید آنها را دانلود کرد و مشاهده کرد و یا تور های مجازی که نرم افزار های Download manager مشکل دارند. در تهیه تور مجازی بسیار مهم است که در مرحله آخر، تور مجازی بر اساس استاندارد server و web site شما تنظیم شود به شکلی که مشاهده آن در وب سایت با مشکل مواجه نشود

از ویژگی های منحصر به فرد سامانه بازدید مجازی شرکت داده کاو 21 که آن را از اکثر نمونه های مشابه داخلی متمایز می نماید می توان به موارد زیر اشاره نمود :

قابلیت ترمیم و زیبا سازی محیط
به صورت معمول پس از عکس برداری تصاویر بدون هیچگونه تغییری به تصویر 360 ددرجه تبدیل می شوند اما یکی از ویژگی های منحصر بفرد شرکت داده کاو 21 این است که با بهره مندی از تیم گرافیکی متخصص توانایی ترمیم و زیباسازی محیط را جهت ایجاد جذابیت بیشتر دارا می باشد.
بهره مندی منحصر به فرد از زبان برنامه نویسی
سامانه بازدید مجازی شرکت داده کاو 21 با بهره مندی از تیم فنی مجرب و خلاق و با تکیه بر دانش ایرانی موفق به ایجاد تورمجازی برنامه نویسی گردیده است که علاوه برکیفیت بالا امکان اضافه نمودن جلوه های گوناگون و منحصر به فرد را در نرم افزار خروجی امکان پذیر می نمایید . تصویر نهایی با کیفیت بالا و حجم کم یکی از ویژگی های منحصر به فرد سامانه بازدید مجازی شرکت داده کاو 21 ارائه تصویر نهایی با کیفیت بالا درنمایش جزئیات و در نهایت افزایش دقت و لذت بیننده می باشد.
قراردادن Hot Spot محیطی در طراحی تور
عبارت است از یک موقعیت فیزیکی درتصاویر پانوراما که یک کلیک بر روی آن توسط کاربر منجر به انجام یک فرایند خواهد شد . این فرایند می تواند عمل رفتن به یک نمای دیگر، نمایش یک غرفه مجازی، بارگذاری یک پانوراما و یا نمایش محتوای یک بسته اطلاعاتی باشد . آنچه که در اکثر موارد مشابه صورت می پذیرد قرار دادن دکمه به عنوان Hot Spot می باشد که علاوه بر پایین آوردن کیفیت نمایش و سرعت امکان هدایت و رهبری سریع و آسان را برای کاربر مشکل نموده و در زیبایی گرافیکی کار اثری بسیار منفی برجای می گذارد . حال آنکه سامانه بازدید مجازی شرکت داده کاو 21 با بهره مندی از زبان های برنامه نویسی قدرتمند این امکان را به کاربر می دهد که Hot Spot را در محیط خود پانوراما ایجاد کرده و از قراردادن شیء اضافه به عنوان دکمه که باعث کاهش چشم گیر ارزش هنری زیبایی و ظرافت اثر می گردد جلوگیری نماید

امکان درج توضیحات در تصویر
این قابلیت این امکان را به شما میدهد تا در صورت نیاز به اضافه کردن توضیحات نوشتاری برای نقطه ای خاص در درون تصویر 360 درجه خود ) مانند تابلو توضیحات یک اثر هنری یا تاریخی ( بتوانید به سادگی و با زیبایی خاصی این توضیحات را در درون تصویر درج نموده و کاربر با قرار گرفتن بر روی آن نقطه توضیحات را مشاهده نماید .
امکان ثبت تصاویر با جزئیات بالا
این قابلیت به شما امکان میدهد تا در صورتی که جزئیات ارائه شده در تصویر 360 درجه شما برای نمایش به کاربر کافی نبود با ارائه تصویر با کیفیت بالا از نقطه ای خاص بتوانید جزئیات بسیار ظریف را نیز برای کاربر خود به ارمغان بیاورید ) برای مثال میتوان به نمایش تصویر با کیفیت بسیار بالا از جواهری با ظرافت در محیط یک موزه اشاره نمود.
بهره مندی از پانورامای کروی
همواره یکی از دغدغه های اصلی کاربران فناوری تور مجازی عدم اعوجاج تصویر در فرایند تور بوده است که سامانه بازدید مجازی شرکت داده کاو 21 با بهره مندی از فناوری نوین در تهیه تصاویر خروجی 360 درجه بدون اعوجاج را در اختیار مشتریان قرار می دهد
نمایش قطعه به قطعه در محل تمرکز کاربر
نظر به حجم نسبتا بالای فایل های خروجی معمول تور مجازی و نیز سرعت پایین اینترنت یکی از مشکلات مرسوم کاربران تور مجازی لود کردن قطعه به قطعه و بدون تمرکز در نقطه مورد نظر کاربر می باشد . که سامانه بازدید مجازی شرکت داده کاو 21 علاوه بر کاهش چشم گیر حجم فایل خروجی با بهره گیری از نرم افزاری قدرتمند توانسته است این ضعف فنی را به نحوه احسن حل نماید . به گونه ای که در سامانه بازدید مجازی شرکت داده کاو 21 نمایش یا همان لود تصاویر به صورت مترکز و در نقطه مورد نظر کاربر اتفاق می افتد که این مهم سرعت استفاده و نمایش تصویر را چندین برابر افزایش داده که موجب افزایش رضایتمندی بازدید کننده می گردد.
قابلیت شبیه سازی خورشید
خورشید در سامانه بازدید مجازی شرکت سروش مهر اضوان تلالوء و درخشش طبیعی خود را دارد و تابش اشعه های خیره کننده ی آن گرما بخش محیط مجازی تور می باشد
امکان قرار دادن صوت
یکی از ویژگی های منحصر به فرد سامانه بازدید مجازی شرکت داده کاو 21 برخورداری از امکان قراردادن فایل های صوتی را درون برنامه و بدون بازشدن صفحه ای مجزا می باشد که همین خاصیت قرار گرفتن و اجرای فایل در درون محیط علاوه بر بالا بردن کیفیت کار موجب افزایش سرعت اجرا نیز می گردد.